Współpraca

 

 

STUDIO KONSTRUKCJI I PROTOTYPU

Oferujemy usługi konstrukcji, modelowania i stopniowania szablonów krawieckich, odszycia pierwowzoru oraz usługi pomocnicze, niezbędne do wprowadzenia projektu w realia rynku modowego.

Nasz zespół konstruktorów pracuje na bazie wszelkich zasad konstrukcji odzieży z zastosowaniem tabel pomiarów antropometrycznych lub własnych, wypracowanych tabel klienta.

Konstrukcje wykonujemy na podstawie projektu dostarczonego z dowolnego nośnika obrazu (zdjęcie, rysunek, szkic), formy wyjściowej lub gotowej odzieży.

Posiadamy pracownię krawiecką, która umożliwia nam odszycie pierwszego modelu  – prototypu. Jest to bardzo ważny etap przygotowania produkcji, w którym rozwiązujemy wszelkie problemy techniczno – technologiczne. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, konsultując z klientem jego wykonanie.

Tworzymy konstrukcje każdego typu odzieży: damską, męską i dziecięcą, odzież specjalistyczną, teatralną, a także inne niestandardowe konstrukcje.

Zapraszamy firmy już istniejące jak i te, które stawiają pierwsze kroki w biznesie mody. Mile widziani projektanci mody, którzy potrzebują wsparcia przy tworzeniu nowej kolekcji, oraz wszyscy Ci, którzy zamierzają stworzyć własną markę modową.

SZABLONY KRAWIECKIE

Realizację szablonu krawieckiego rozpoczynamy od rysunków siatki konstrukcyjnej. Na podstawie projektu dostarczonego przez klienta i wspólnych ustaleń, przygotowujemy formę na papierze miękkim, która jest podstawą do odszycia prototypu. Ze względów praktycznych szablon docelowy wykonujemy po dokonaniu ewentualnej korekty i akceptacji dokonanych zmian.

Na życzenie klienta szablony krawieckie mogą być wydrukowane na papierze lub przygotowane w formie cyfrowej. Wykonujemy również szablony metodą ręczną na kartonie o gramaturze od 250 – 360 gr/m. Jest to tradycyjna metoda, która daje możliwości precyzyjnego modelowania skomplikowanych wzorów, zachowując wszelkie zasady konstrukcji odzieży. Szablony wykonane tą metodą są szablonami wielokrotnego użytku. Każdy szablon odzieżowy zawiera opis, który charakteryzuje każdy element: nazwa elementu, nitka prosta, linie szycia, linie cięcia, punkty styczne. itp.  Przygotowujemy szablony odzieży damskiej, męskiej, dziecięcej oraz bielizny.

Suknie ślubne są wyróżnieniem naszej oferty.

ODSZYWANIE PROTOTYPU

Odszycie prototypu jest zalecane przy każdym nowym projekcie. Jest to bardzo ważny etap w procesie przygotowania produkcji. Odszycie wzoru daje możliwość wyeliminowania wszelkich problemów technicznych związanych z technologią szycia lub też z właściwościami zastosowania tkaniny.

Na tym etapie możemy jeszcze wprowadzić modyfikację wzoru i dokonać ewentualnej korekty konstrukcji. Po akceptacji prototypu  przechodzimy do wykonania docelowych szablonów.

DIGITALIZACJA SZABLONÓW ODZIEŻOWYCH

Digitalizacja szablonów polega na wprowadzeniu parametrów modelu do programu komputerowego z zachowaniem wszystkich punktów i kształtów. Zapisane cyfrowo szablony mogą być poddawane dalszej obróbce komputerowej, tj. stopniowaniu, modelowaniu czy tworzeniu układów kroju.

STOPNIOWANIE SZABLONÓW ODZIEŻOWYCH

Stopniowanie szablonów polega na tworzeniu kolejnych rozmiarów. Szablony stopniuje się zarówno w obwodach jak i wzrostach. Wykonujemy je na podstawie standardowych pomiarów antropometrycznych lub indywidualnie opracowanych tabel rozmiarów wypracowanych przez  klienta.

UKŁADY KROJU (TRAFARETY)

Na życzenie klientów opracowujemy układy kroju z maksymalnym wykorzystaniem materiału i zachowaniem wszystkich wymaganych kryteriów odzieżowych jak nitka prosta, kierunek ułożenia szablonów i odstępy między nimi. Na wydruku może znajdować się układ kroju lub pojedyncze szablony odzieżowe.

FACHOWE USŁUGI POMOCNICZE

Niezbędnym elementem realizacji usług jest weryfikacja potrzeb klienta. Uwzględniając sugestie i oczekiwania klienta, chętnie podpowiadamy jak odpowiednio przygotować projekt z jakiej tkaniny i jaką technologię zastosować w procesie produkcji zachowując optymalizację kosztów. Jesteśmy fachowcami z długoletnią praktyką, chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem.

ODSZYWANIE KOLEKCJI

Posiadamy pracownię krawiecką, która dysponuje parkiem maszynowym umożliwiającym odszywanie małych kolekcji w pełnej rozmiarówce. Gwarantujemy kompleksowy nadzór techniczny na każdym etapie produkcji. Zapewniamy wysoką jakość.

 

KURSY, SZKOLENIA I WARSZTATY

Jeśli chcesz nauczyć się szycia, kroju czy konstrukcji i modelowania, to odpowiednie miejsce, w którym wykwalifikowani konstruktorzy i wieloletni krawcy przekażą swoją wiedzę i wprowadzą Cię w tajniki kunsztu krawieckiego.

Szkolimy tych, którzy zaczynają przygodę z szyciem, jak i tych, którzy tylko chcą uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, co sprzyja prawidłowej komunikacji, a zarazem umożliwia indywidualne podejście do kursanta.

Posiadamy profesjonalną salkę dydaktyczną oraz nowoczesny park maszynowy. Oferujemy komfortowe warunki pracy, pyszną herbatę i aromatyczną kawę 😉

Prowadzimy kursy stacjonarne i organizujemy szkolenia oraz warsztaty wyjazdowe dla zorganizowanych grup. Oferujemy również szkolenia u klienta na jego potrzeby. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Jeśli preferujesz kurs indywidualny, dostosowany do Twojego poziomu wiedzy, a nie znalazłaś/eś  go w naszej ofercie, skontaktuj się z nami, a zorganizujemy dla Ciebie kurs szyty na miarę!

W przypadku absencji zajęcia nie przepadają. Można je realizować w terminie wspólnie ustalonym.

KURSY SZYCIA

Kursy szycia to autorski program zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie kroju i szycia. Jest to oferta dedykowana dla osób, które nigdy nie miały styczności z maszyną, jak i krawców – amatorów chcących szyć zgodnie ze sztuką krawiecką.

Każdy z uczestników kursu będzie miał do dyspozycji swoje własne stanowisko do ćwiczeń wyposażone w maszynę i niezbędne akcesoria do szycia.

Nasi szkoleniowcy są specjalistami, którzy potrafią zorganizować indywidualną ścieżkę do perfekcyjnego opanowania sztuki krawieckiej.

Klasyfikacja kursów szycia w zależności od stopnia trudności:

  • Poziom 0: dla osób początkujących
  • Poziom 1: dla osób z podstawami szycia
  • Poziom 2: dla osób średniozaawansowanych
  • Poziom 3: dla osób zaawansowanych

1h – jedna godzina zajęć to 1 godzina lekcyjna, czyli 45 min.

 

POZIOM 0                                                                 Kurs szycia „Podstawy szycia”

Kurs jest adresowany do osób początkujących, które nigdy nie miały styczności z maszyną do szycia lub w stopniu podstawowym potrafią ją obsługiwać.

Na zajęciach uczestnicy kroją i szyją poszewkę na poduszkę lub fartuszek kuchenny, kosmetyczkę lub torbę na zakupy, t-shirt i spódnicę z koła.

Program:

– prawidłowe zdejmowanie miary,

– podstawa obsługi maszyny do szycia.

– podstawa obsługi overlocka,

– podstawowa terminologia krawiecka,

– podstawy materiałoznawstwa odzieżowego,

– rodzaje szwów i ich zastosowanie,

– zasady kroju i układu form na tkaninie / dzianinie,

– zasady korzystania z gotowych form / szablonów krawieckich,

– zastosowanie dodatków krawieckich / klejonek usztywniających,

– zasady prasowania,

– wszywanie zamka zwykłego i ukrytego,

– metody wykańczania brzegów,

– wszywanie paska do spódnicy,

Czas trwania kursu: 20h / lekcyjnych

Termin:

– Grupa I: środa, piątek 9:00 -12:00 (5 spotkań po 4h)

– Grupa II: poniedziałek, środa  17:00 – 20:00 (5 spotkań po 4h)

Cena kursu: 440 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych godzin dostosowanych do potrzeb kursanta. Przy zapisie opłata rezerwacyjna 100 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt kursu.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały szkoleniowe niezbędne do realizacji ćwiczeń. Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin np. do uszycia docelowej spódnicy.

 

POZIOM 1                                                                 Kurs szycia „Szyję sama”

Kurs krawiecki przeznaczony dla osób posiadających niewielkie doświadczenie krawieckie i umiejące samodzielnie obsługiwać maszynę do szycia.

W ramach zajęć kursanci szyją spódnicę dopasowaną i spodnie. Udzielamy wskazówek jaki dobrać materiał i jakich użyć dodatków. Pokazujemy w jaki sposób dobrać odpowiedni rozmiar dla siebie, a potem wprowadzić ewentualne zmiany potrzebne dla własnej figury. Teoretyczne zagadnienia realizujemy w praktyce.

 

Program:

– prawidłowe zdejmowanie miary,

– zmodyfikowanie wykroju dla własnych potrzeb,

– zasady szycia odzieży w zależności od rodzaju tkanin  (bawełna, len, jedwab, wiskoza, wełna) oraz jej przeznaczenie (odzież casual, robocza czy okazjonalna),

– zasady kroju i układu form na tkaninie / dzianinie (tkaniny z włosem, wzorzyste jednokierunkowe),

– rodzaje szwów, ich wielkość i zastosowanie,

– praca z manekinem,

– zastosowanie dodatków krawieckich,

– dobór klejonek w zależności od właściwości tkanin i przeznaczenia odzieży,

– szycie rozporka, wszywanie zamka,

– profesjonalne odszycie kieszeni na szwie bocznym,

– obróbka termiczna, sposoby prasowania kantów i gotowej odzieży,

Czas trwania kursu:   20 h / lekcyjnych

Termin:

– Grupa I: czwartek 13:00 – 16:00 (5 spotkań po 4h)

– Grupa II: wtorek 17:00 – 20:00 (5 spotkań po 4h)

Cena kursu: 500 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych godzin dostosowanych do potrzeb kursanta. Przy zapisie opłata rezerwacyjna 100 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt kursu.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały szkoleniowe niezbędne do realizacji ćwiczeń. Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin np. do uszycia docelowej spódnicy, spodni.

 

POZIOM 1                                                                  Kurs szycia „Mama szyje”

Kurs krawiecki dedykowany dla osób zaczynających swoją przygodę z szyciem i dla tych co już podstawy mają za sobą, ale chcą nadal poszerzać swoje umiejętności. Dla niemowlaków kursanci szyją akcesoria typu śpiworek lub kocyk, zabawki sensoryczne, śliniaki i bloomersy. Dla większych maluchów uczestnicy szyją t-shirt, dresik i sukieneczkę.

Program:

– obsługa maszyny do  szycia,

– obsługa overlocka,

– obsługa maszyny typu coverlock i jej zastosowanie,

– postawy materiałoznawstwa odzieżowego,

– zasady kroju i układu form na tkaninie / dzianinie,

– zasady korzystania z gotowych form / szablonów krawieckich,

– rodzaje szwów, ich wielkość i zastosowanie,

– naszywanie aplikacji – szycie zabawek sensorycznych,

– doszywanie ściągacza, naszywanie aplikacji, wykańczanie lamówką,

– zastosowanie różnego rodzaju zapięć: zatrzaski, troczki, rzepy, napy.

Czas trwania kursu: 20h / lekcyjnych

Termin:

– Grupa I środa, piątek 9:00 – 12:00 (5 spotkań po 4 h)

– Grupa II wtorek 17:00 – 20:00

(5 spotkań po 4h)

Cena kursu: 500 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych godzin dostosowanych do potrzeb kursanta. Przy zapisie opłata rezerwacyjna 100 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt kursu.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały szkoleniowe niezbędne do realizacji ćwiczeń wykluczając tkaninę / dzianinę na śpiworek lub kocyk oraz dresik.

 

Warsztaty „Maszyny na godziny”

Warsztaty dedykowane dla uczestniczek naszych kursów oraz dla osób z co najmniej podstawową wiedzą z zakresu kroju i szycia.

Przynieś ze sobą tkaniny i duże pokłady kreatywności, a zrealizujesz swoje projekty.

Karnet maszyny na godziny to również idealny prezent dla bliskiej osoby. Przyprowadź ze sobą koleżankę, znajomą lub sąsiadkę i w miłym towarzystwie spełnij swoje marzenia.

Koszt wynajęcia maszyny do szycia: 15 zł / h

Dostępne karnety: 10 h + 1 h gratis = 150 zł

20 h + 2 h gratis = 300 zł

Termin warsztatu: dowolny, wcześniej ustalony.

Koszt wynajęcia maszyny do szycia wraz z pomocą krawcowej: 25 zł / h. Przy tej opcji czas trwania warsztatu jest dowolny.

Przy zapisie obowiązuje opłata rezerwacyjna 50 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt warsztatu.

 

Warsztaty „Kreator przeróbek”

Masz pełną szafę ubrań i nie masz się w co ubrać? To za krótkie, to skurczyło się w praniu, a to już niemodne. Chcesz zrobić z tym porządek? Masz na to pomysł, ale brak Ci umiejętności krawieckich? Zapraszamy na warsztaty poświęcone przeróbkom, naprawie odzieży. W programie warsztatów nauczymy Cię skracania, wydłużania, dopasowywania odzieży oraz wymiany każdego rodzaju zamka.

Czas trwania warsztatu: 12h / lekcyjnych

Termin: środa 13.00 -16.00 (3 spotkania po 4h)

Cena warsztatu: 300 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 50 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt warsztatu. Zapewniamy tkaniny i niezbędne akcesoria krawieckie. Istnieje możliwość realizacji ćwiczeń na własnych ubraniach przeznaczonych do przeróbki lub naprawy.

 

Warsztaty „Burda bez tajemnic”

Burda to czasopismo, jedno z wielu w branży modowej. Oprócz najnowszych trendów mody znajdziesz w niej gotowe wykroje, dzięki którym sama możesz stworzyć wymarzoną kreację. Nauczymy Cię jak przenieść wykrój na papier, a następnie na tkaninę. Poznasz zasady kroju i podstawowej obsługi maszyny do szycia. Przy udziale doświadczonej krawcowej uszyjesz projekt na miarę swoich umiejętności.

Czas trwania warsztatu: 16h / lekcyjnych

Termin:

Grupa I: czwartek 13:00 – 16:00 (4 spotkania po 4h )

Grupa II: sobota 9:00 – 12:00 lub 13:00 – 16:00 (4 spotkania po 4h)

Cena warsztatu 400 zł

Przy zapisie opłata rezerwacyjna 80 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt warsztatu. Na warsztaty prosimy przynieść własne tkaniny. Zapewniamy niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie.

 

POZIOM 2                                                                 Kurs szycia „Projektuję i szyję”

Kurs przeznaczony dla osób posiadających podstawowe umiejętności z zakresu krojenia i szycia prostych modeli odzieży. Na kursie uczestnicy kształcą i rozwijają swój warsztat realizując własne projekty. Sami decydują co chcą uszyć, korzystając z gotowych wykrojów z czasopism branży modowej, które dopasowują do swoich wymiarów. Uczymy krok po kroku jak zrealizować swoje marzenia – szyjąc własną kolekcję ubrań.

Program:

– prawidłowe zdejmowanie miary,

– przygotowanie formy, modelowanie wykroju na potrzeby własnych projektów (cięcia pionowe, francuskie),

– materiałoznawstwo odzieżowe,

– zasady kroju i układu form na tkaninie / dzianinie,

– rodzaje szwów, ich wielkość i zastosowanie,

– praca z manekinem,

– zastosowanie dodatków krawieckich,

– dobór klejonek w zależności od właściwości tkanin i przeznaczenia odzieży,

– wszywanie zamka krytego i innych form zapięć,

– elementy zdobnicze: marszczenia, zakładki, falbany,

– profesjonalne wykańczanie dekoltów: kołnierze, plisy, obłożenia,

– wszywanie rękawów i ich wykończenie: mankiety, wolanty,

– kieszenie naszywane lub kieszenie w szwach,

– zasady prasowania gotowej odzieży,

Czas trwania: 24h / lekcyjne

Termin:

– Grupa I sobota 9:00 – 16:00 (3 spotkania po 8h)

– Grupa II środa 17:00 – 20:00 (6 spotkań po 4h)

Cena kursu: 720 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych godzin dostosowanych do potrzeb kursanta. Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt kursu.

Na wykonanie zaprojektowanej przez siebie kreacji należy przynieść własną tkaninę. W przeciwnym razie udostępniamy tkaniny nasze, przeznaczone do ćwiczeń.

 

POZIOM 2                              Kurs szycia „Na sportowo”

Kurs skierowany do wszystkich osób, które chcą zgłębić tajniki szycia z dzianiny i znają podstawy obsługi maszyny. Na zajęciach kursanci poznają techniki szycia dzianin oraz obsługę specjalistycznych maszyn typu: overlock i renderka.

Zajęcia mają charakter indywidualny. Każdy kursant realizuje 2 modele odzieży sportowej:

Może to być bluza z kapturem, bomberka, legginsy lub spodnie dresowe oraz inna odzież z modnej obecnie dzianiny drukowanej.

Program:

– prawidłowe zdejmowanie miary,

– podstawa obsługi overlocka i coverlocka (transport różnicowy, dyferencjał),

– podstawa obsługi renderki (kapówki),

– charakterystyka dzianin i ich zastosowanie,

– zasady korzystania z gotowych form / szablonów krawieckich,

– zastosowanie dodatków krawieckich,

– rodzaje klejonek i ich przeznaczenie,

– wykończenie brzegów: lamówki, ściągacze,

– rodzaje igieł i ich znaczenie,

– techniki szycia kieszeni w szwach bocznych,

– wszywanie kaptura: jednostronny, dwustronny,

– doszycie zamka rozdzielczego,

– elementy zdobnicze: tunel, lampasy.

Czas trwania kursu: 16h / lekcyjnych

Termin:

Grupa I: wtorek 17:00 – 20:00

Grupa II: czwartek 9:00 – 12:00  (4 spotkania po 4h)

Cena kursu: 480 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych godzin dostosowanych do indywidualnych potrzeb kursanta. Przy zapisie opłata rezerwacyjna 100 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt kursu.

Na wykonanie wybranych przez siebie kreacji należy przynieść własną dzianinę / tkaninę. W przeciwnym razie udostępniamy tkaniny nasze przeznaczone do ćwiczeń.

 

 

POZIOM 3                                    Kurs szycia „Master”

Jest to kurs skierowany do osób posiadających umiejętności szycia odzieży o średnim stopniu trudności. Na zajęciach kursanci szyją do wyboru: żakiet z podszewką, płaszcz lub kurtkę parkę. Przy udziale mistrza krawiectwa uczestnicy nauczą się szyć trudne detale typu: dziurka pasplowana, kołnierz z rewersem, kieszeń cięta z patką.

Program:

– poprawne zdejmowanie pomiarów,

– przygotowanie formy na tkaninę wierzchnią: dopasowanie do swoich wymiarów,

– zasady tworzenia formy na podszewkę,

– materiałoznawstwo odzieżowe, zależność tkanin od funkcjonalności odzieży,

– zasady kroju i układu form na tkaninie,

– dobór klejonek i wkładów usztywniających oraz ich zastosowanie,

– rodzaje wkładów barkowych,

-zastosowanie dodatków krawieckich,

– wszywanie zamka rozdzielczego,

– elementy zdobnicze i funkcjonalne: kieszenie, kaptury,

– wszywanie kołnierza z rewersem,

– wszywanie rękawa, doszycie wkładów barkowych,

– łączenie podszewki z żakietem, odszycie rozporka z tyłu,

– zastosowanie różnorodnych zapięć: zatrzaski, napy, zapięcia „Montgomery” (kołeczki),

– rodzaje dziurek,

– prasowanie gotowej odzieży.

Czas trwania:  24 h / lekcyjne

– Termin: poniedziałek 17:00 – 20:00 (6 spotkań po 4 h)

Cena kursu: 960 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych godzin dostosowanych do potrzeb kursanta. Przy zapisie opłata rezerwacyjna 200 zł (wpłata na konto) wliczana w koszt kursu.

W cenie kursu zapewniamy wszystkie materiały szkoleniowe niezbędne do realizacji ćwiczeń. Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin.

 

PRACOWNIA SZYCIA MIAROWEGO