Studio konstrukcji i prototypu

Prowadzimy studio konstrukcji i prototypu, w którym przenosimy wizję naszą lub projektanta na papier. Wykonujemy profesjonalne szkice konstrukcyjne każdego typu odzieży:

  • damską,
  • męską,
  • dziecięcą,
  • odzież specjalistyczną,
  • odzież teatralną, a także inne niestandardowe konstrukcje.

Krawiectwo nie ma przed nami tajemnic i jesteśmy w stanie wykonać każdą konstrukcję odzieżową. Chętnie podejmujemy współpracę z istniejącymi firmami, jak i tymi, które stawiają pierwsze kroki w biznesie mody. Ogromne doświadczenie, pasja, zaangażowanie, wiedza i umiejętności krawieckie sprawiają, że współpraca z naszą pracownią to czysta przyjemność. Wspieramy naszych klientów w realizacji ich projektów i spełnianiu marzeń. Bardzo mile widziani są u nas początkujący projektanci mody, którzy potrzebują wsparcia przy tworzeniu nowej kolekcji, oraz wszyscy ci, którzy zamierzają stworzyć własną markę modową. Służymy cennymi, technicznymi radami oraz pomagamy wdrożyć całą kolekcję.

 

Konstrukcje odzieżowe

Konstrukcje odzieżowe to przenoszenie danego projektu na szkic konstrukcyjny. Opracowywanie danego szablonu możliwe jest na podstawie rysunku, fotografii, a nawet gotowego modelu, który wymaga modyfikacji zgodnie z preferencjami klienta. W tym celu wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia CAD, a także tradycyjne szkice na papierze. Szablony wykonywane podczas konstruowania odzieży uwzględniają między innymi linie szycia, cięcia, punkty styczne, rodzaje elementów, wskazują zaszewki, kieszenie, zamki błyskawiczne czy guziki. Nasz zespół konstruktorów pracuje na bazie wszelkich zasad konstrukcji odzieży z zastosowaniem tabel pomiarów antropometrycznych lub własnych, wypracowanych tabel klienta.

Posiadamy pracownię krawiecką, która umożliwia nam odszycie prototypu, czyli pierwszego modelu. Jest to bardzo ważny etap przygotowania produkcji, w którym rozwiązujemy wszelkie problemy techniczno-technologiczne. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, konsultując z klientem jego wykonanie.

 

Usługi konstrukcji odzieży

Konstrukcja odzieży oraz wykonywanie prototypów składa się z kilku etapów, których przeprowadzenie jest niezbędne do osiągnięcia finalnego, zadowalającego klienta wyrobu. Oferujemy następujące usługi kontrakcji odzieży:

  • wykonywanie szablonów krawieckich,
  • digitalizacja szablonów odzieżowych,
  • stopniowanie szablonów odzieżowych,
  • wykonywanie układów kroju.

Wykonujemy również odszycia pierwowzoru oraz usługi pomocnicze, niezbędne do wprowadzenia projektu w realia rynku modowego. Wspieramy klientów na każdym etapie realizacji ich projektu.