Szablony krawieckie

Realizację szablonu krawieckiego rozpoczynamy od rysunków siatki konstrukcyjnej. Na podstawie projektu dostarczonego przez klienta i wspólnych ustaleń, przygotowujemy formę na papierze miękkim, która jest podstawą do odszycia prototypu. Ze względów praktycznych szablon docelowy wykonujemy po dokonaniu ewentualnej korekty i akceptacji dokonanych zmian.

Na życzenie klienta szablony krawieckie mogą być wydrukowane na papierze lub przygotowane w formie cyfrowej. Wykonujemy również szablony metodą ręczną na kartonie o gramaturze od 250 – 360 gr/m. Jest to tradycyjna metoda, która daje możliwości precyzyjnego modelowania skomplikowanych wzorów, zachowując wszelkie zasady konstrukcji odzieży. Szablony wykonane tą metodą są szablonami wielokrotnego użytku.

Każdy szablon odzieżowy zawiera opis, który charakteryzuje poszczególne części. Zawiera on następujące informacje: nazwa elementu, nitka prosta, linie szycia, linie cięcia, punkty styczne itp. Przygotowujemy szablony odzieży damskiej, męskiej, dziecięcej oraz bielizny.

Dlaczego szablony odzieżowe są tak ważne?

Szablony odzieżowe są niezbędne do wycięcia odpowiednich fragmentów materiału. Następnie są one zszywane w gotowy produkt. Tworzymy takie wykroje na każdym etapie produkcji – na samym początku mają one za zadanie pozwolić na stworzenie prototypu, który następnie będzie udoskonalany. Bez nich niemożliwe jest przeniesienie projektu na materiał z zachowaniem odpowiednich wymiarów.

Szablony odzieżowe powstają na bazie projektu odzieży przedstawionego przez klienta. W naszej pracowni realizujemy bowiem różne zlecenia, również te dotyczące małych marek odzieżowych. Wówczas konieczne jest wykonanie wykrojów dla większej liczby ubrań, a nawet całych kolekcji. Działamy sprawnie, dbając o najmniejsze detale. Przed zatwierdzeniem ostatecznego wyglądu szablonu odzieżowego tworzymy prototypy, a następnie sprawdzamy, jak układają się one na ciele. W razie konieczności wprowadzamy niezbędne poprawki. Wszystkie kwestie na bieżąco konsultujemy z klientem, w taki sposób, by wykroje krawieckie pozwalały na stworzenie odzieży w stu procentach zgadzającej się z projektem.

Zapraszamy do kontaktu ze Strefą Sztuki Krawieckiej. Odpowiemy na wszelkie pytania, a także przedstawimy szczegóły współpracy. Tworzymy zarówno pojedyncze egzemplarze ubrań na miarę, jak i całe kolekcje, które następnie trafiają do luksusowych sklepów z polską odzieżą.