Tworzenie sukni ślubnych. Od projektu po wykonanie

Suknia ślubna to strój wyjątkowy, który każda kobieta marzy choć raz w życiu mieć na sobie. Już samo przymierzanie sukien ślubnych to duże wydarzenie dla przyszłej Panny Młodej i ogromne emocje dla wszystkich, którzy jej towarzyszą. Najpiękniejsza suknia ślubna to jednak ta, która jest idealnie dopasowana do figury, urody i charakteru Panny Młodej. Nie zawsze łatwo znaleźć właśnie taki egzemplarz w salonie. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na uszycie takiej sukni ślubnej na miarę według własnej wizji. Dlaczego jest to dobry pomysł? Jak wygląda cały proces szycia takiej sukni?

Suknia ślubna na miarę – zalety

Na manekinie czy w katalogu każda suknia ślubna jest przepiękna. Kiedy jednak zaczynamy je przymierzać, często okazuje się, że tak dobrze wyglądają one tylko na modelkach o rozmiarze XS bądź tylko na zdjęciach. Nie o to przecież chodzi w naszej wymarzonej sukni – to Ty masz w niej pięknie wyglądać i olśniewać wszystkich gości. Dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistów, którzy uszyją suknię ślubną specjalnie dla Ciebie. Takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim daje nam ono możliwość idealnego dopasowania sukni do niestandardowej figury – czyli jakiejkolwiek odbiegającej od modelowych wymiarów. Choć większość sukien da się oczywiście dopasować na nasz rozmiar, to jednak suknia od początku zaprojektowana na nasze osobiste wymiary będzie lepiej przemyślana pod tym właśnie kątem, tak abyś mogła czuć się w niej nie tylko pięknie, ale też wygodnie. Ponadto, dzięki szyciu sukni na miarę możemy stworzyć coś niepowtarzalnego, wręcz jedynego w swoim rodzaju, a to dzięki praktycznie nieograniczonym możliwościom łączenia materiałów, wzorów, kolorów czy zdobień. Mimo że możemy w ten sposób spełnić swoje fantazje i zyskać suknię swoich marzeń, to często będzie ona też tańsza od wielu gotowych modeli dostępnych w salonach.

Szycie sukni ślubnej – etapy

Jak widać, zalet szycia sukni ślubnej na miarę jest wiele. Ale jak wygląda cały proces? Przybliżmy sobie tę kwestię. Jeśli decydujesz się na szycie sukni ślubnej w profesjonalnej pracowni, pierwszą rzeczą, jaką warto zrobić, jest udanie się tam i rozmowa z krawcową. Na takim pierwszym spotkaniu możesz z grubsza nakreślić, co Ci się podoba, a co nie, w czym czujesz się dobrze. Jeśli natomiast nie masz pomysłu, jaki fason sukni może do Ciebie pasować, u nas możesz przymierzyć pewne wzorcowe modele, a my podpowiemy, w którym stylu wyglądasz najlepiej. Kiedy mniej więcej wybierzemy już model i krój, zaczniemy porównywać i omawiać zalety i wady różnych materiałów i tkanin. Wybór kroju i tkaniny oraz pobranie wymiarów to pierwsze kroki projektowania sukni. W dalszych etapach wybierać będziemy detale, takie jak koronki, ilość warstw, kolor, wykończenia czy dodatkowe elementy. Nasz zespół krawców i konstruktorów bierze się wtedy do pracy, zostawiając zawsze odpowiedni zapas materiału, aby móc zrobić poprawki na późniejszych przymiarkach. Przy każdym kolejnym mierzeniu sukni coraz bardziej dopasowujemy wymiary sukni do Twojej figury, a na ostatniej przymiarce robimy ostateczne poprawki – dopasowujemy długość, gorset, rękawy czy welon. Dzięki temu, że proces szycia trwa zwykle kilka tygodni, przez ten czas możemy stale ulepszać suknię nowymi pomysłami i na bieżąco kontrolować jej wygląd. Zawsze mamy też czas, żeby zmienić coś, co nam się nie spodoba. Sam proces szycia jest bardzo pracochłonny i skomplikowany, gdyż większość sukien ślubnych składa się z co najmniej kilku warstw, a materiały w nich zastosowane są niezwykle delikatne. Suknia ślubna musi być jednak perfekcyjna – nie może być mowy o jakichkolwiek niedoróbkach. Dlatego zapraszamy do współpracy z naszym zespołem profesjonalistów – nasze doświadczenie i zaangażowanie pozwoli nam wspólnie z Tobą stworzyć suknię Twoich marzeń.

Przeczytaj: Szycie na miarę, czyli odpowiedź na bieżące potrzeby