Kursy konstrukcji bielizny

 

 

Kursy konstrukcji bielizny to autorski program kierowany do osób, które marzą o zaprojektowaniu i uszyciu spersonalizowanych wyrobów, podkreślających wdzięk, subtelność i atuty sylwetki.
Konstrukcja bielizny jest dość złożonym zajęciem. Wymaga podstawowej znajomości szycia i obsługi maszyny. Podczas kursów uczestnicy poznają wszystkie etapy tworzenia bielizny, zaczynając od projektu, a kończąc na wyjątkowym wyrobie finalnym.


Kursy konstrukcji bielizny prowadzi dyplomowany technik odzieży ze specjalizacją konfekcjonowania dzianin. Jest to praktyk, który ma wieloletnie doświadczenie w niemieckiej firmie „Triumph” rozpoznawanej na całym świecie. Dzięki pracy jako koordynator produkcji oraz kontroli jakości ma wiedzę i praktykę nieosiągalną w żadnej placówce dydaktycznej. Oryginalność parku maszynowego i rozwiązań technologicznych wzbogaciło jej fachową wiedzę w tej dziedzinie.

Strefa Sztuki Krawieckiej posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych z ramienia Urzędu Pracy pod numerem ewidencyjnym: 2.30/00323/2020. Możliwe jest realizowanie szkoleń z dotacji urzędów.


Oferta kursów konstrukcji bielizny

 

Stworzona przez pracownię Strefa Sztuki Krawieckiej oferta kursów konstrukcji bielizny jest bardzo bogata, urozmaicona w zależności od asortymentu i stopnia złożoności (trudności w szyciu). Część naszych kursantów mogła już uczestniczyć w oferowanych przez nas kursach z konstrukcji odzieży. Pracowaliśmy jednak nad tym, aby stworzyć ofertę dopasowaną zarówno do osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

 

Prowadzimy następujące kursy konstrukcji bielizny:


BRONZE – kurs konstrukcji i modelowania sportowej bielizny damskiej

 • podkoszulek,
 • stanik sportowy,
 • majtki typu slipy/szorty,
 • legginsy.

 

SILVER – kurs konstrukcji i modelowania bielizny damskiej

 • halka bieliźniana,
 • body,
 • biustonosz miękki+ majtki (wzór do wyboru).

 

GOLD – kurs konstrukcji i modelowania ekskluzywnej bielizny damskiej

 • biustonosz z fiszbinami „Balconette”,
 • biustonosz miękki „Bralette”,
 • majtki typu slipy,
 • majtki w stylu retro (wysokie),
 • pas do pończoch.

 

PLATINUM – kurs konstrukcji i szycia gorsetu UnderbustPLATINUM – kurs konstrukcji i szycia gorsetu Overbust

 

Kursy konstrukcji bielizny są prowadzone w trybie tygodniowym i weekendowym.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą szycia sukien ślubnych, szycie na miarę odzieży oraz odszywanie wzorów odzieży. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Chętnie na nie odpowiemy oraz doradzimy w wyborze odpowiedniego kursu.

Dlaczego warto skorzystać z naszych kursów?

Kursy szycia gorsetów i bielizny to doskonały wybór dla wszystkich osób, które kochają tworzyć nowe rzeczy, a zwłaszcza odzież. Szycie takich części garderoby wymaga dysponowania nie tylko odpowiednią wiedzą, lecz także umiejętnościami – bielizna składa się bowiem z wielu elementów, które nie pojawiają się w innych ubraniach. Mowa tu przede wszystkim o fiszbinach, które powinny zostać wszyte w odpowiedni sposób. Jakiekolwiek błędy podczas szycia mogą doprowadzić do uwierania podczas noszenia.

W przypadku gorsetów sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Z tego powodu zdobycie niezbędnych umiejętności wymaga spędzenia długich godzin na praktyce. Podczas naszych kursów możemy zaobserwować sposób posługiwania się maszyną przez daną osobę, a także zauważyć ewentualne błędy. Wielu uczestników szkoleń nie wie, że powtarza nieodpowiednie nawyki, które warto wyeliminować. Pod okiem specjalistów można nauczyć się unikania błędów, co wpływa bezpośrednio na efekt pracy oraz jej wydajność.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych kursach konstrukcji odzieży. Przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące doboru materiałów, a także ich prawidłowego łączenia. Kursy składają się również z części praktycznej, pozwalającej na doskonalenie swoich umiejętności. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!