Pracownia szycia miarowego

Kunszt krawiectwa to artystyczne rzemiosło, które spotyka się ze Sztuką. Krawcy, którzy są jego mistrzami, tworzą spersonalizowane ubrania dopasowane nie tylko do sylwetki Klienta, ale i do jego osobowości wyrażonej w wyrafinowany sposób.

 

„Projektant mody musi być architektem designu, rzeźbiarzem formy, malarzem koloru, muzykiem harmonii i filozofem powściągliwości.”

– Cristobal Balenciaga –

 

Pracownia szycia miarowego

 

Szycie na miarę – Bespoke

 

Jest to najbardziej pracochłonna, wyjątkowa i niepowtarzalna forma szycia najwyższej klasy. Bespoke skierowane jest do najbardziej wymagających Klientów. Metoda ta pozwala na całkowitą dowolność w projektowaniu każdego szczegółu ubioru. Podczas pierwszego spotkania poznajemy osobowość i preferencje Klienta. Wspólnie wybieramy spersonalizowaną stylizację, odpowiednią tkaninę oraz bardzo istotne dodatki. A wszystko to w towarzystwie doświadczonego krawca, który fachowym okiem wyeksponuje walory sylwetki i ukryje ewentualne mankamenty. Proces szycia w systemie Bespoke wymaga zaangażowania ze strony Klienta. Musi on uczestniczyć w przymiarkach, których ilość jest uzależniona od złożoności fasonu. W zamian za to, dostaje wyrób najwyższej jakości, który świadczy o Jego prestiżu i pozycji społecznej.

 

„Jeżeli kobieta jest źle ubrana, zauważa się jej sukienkę.

Jeżeli jest dobrze ubrana, zachwala się ją.”

– Coco Channel –

 

Pracownia szycia miarowego

 

 

Proces szycia na miarę – Bespoke

 

Szycie na miarę – Bespoke – wymaga kilku wizyt/spotkań w naszej pracowni.

Na pierwszym spotkaniu poznajemy się, wybieramy dla Was odpowiednią stylizację, dobieramy tkaninę i przedstawiamy nasz plan działania. Dokonujemy kompleksowych pomiarów weryfikując proporcję sylwetki.

Jeżeli klient decyduje się na współpracę z nami, podpisujemy umowę, która zobowiązuje do wpłaty 50 % zadatku (wpłata na konto), w terminie do 3-ech dni.

Na drugim spotkaniu jest pierwsza przymiarka. Jest to bardzo ważne spotkanie szczególnie dla krawca. W tym momencie kreacja nie ma ostatecznego wyglądu a jedynie jej zarys. Jest to uproszczona forma ubrania, którą krawiec dopasowuje do sylwetki i sprawdza poprawność konstrukcji. Omawianie są również szczegóły dotyczące detali: głębokość dekoltu, długość rozcięcia, szerokość nogawki, umiejscowienie kieszeni. Jest to ostatni etap, w którym możemy dokonywać znaczących zmian: coś dodać lub coś ująć.

 

Ilość przymiarek zależna jest zawsze od stopnia skomplikowania projektu oraz jej złożoności. Może być jedna przymiarka lub dwie. W przypadku sukien ślubnych potrzebujemy 2-3 przymiarki.

Ostatnie spotkanie to odbiór gotowej, wymarzonej kreacji. Chętnie pomagamy w doborze dodatków: odpowiedniej bielizny, butów czy krawata.
Cały proces szycia na miarę odbywa się w naszej pracowni w czasie jak najbardziej dopasowanym do możliwości Klienta.

U podstaw naszej pracy leży ogromny szacunek dla indywidualności każdego z naszych Klientów.

 

„W modzie chodzi o ubieranie się w odniesieniu do tego co jest modne.

W stylu – o bycie sobą „

– Oscar de la Rente –