Piękne ubrania w wielu odsłonach

Tworzymy ubrania na podstawie różnych projektów – zazwyczaj na ważne wydarzenia. Niektóre osoby mają problem z dopasowaniem gotowej odzieży do własnej sylwetki – mowa tu głównie o niestandardowych proporcjach. Wówczas uszycie ubrania na zamówienie okazuje się strzałem w dziesiątkę. Podczas wizyt w naszej pracowni dokonujemy odpowiednich pomiarów, a także mierzymy prototypy i w razie konieczności wdrażamy poprawki. Dzięki temu można mieć pewność, że gotowy produkt spisze się doskonale niezależnie do budowy Twojego ciała. Takie sukienki i inne ubrania powstają z wykorzystaniem wysokiej jakości tkanin. To właśnie dlatego mogą z powodzeniem przetrwać wiele lat w niezmienionym stanie.

W naszej Strefie Sztuki Krawieckiej pracują specjaliści, którzy dysponują szeroką wiedzą na temat właściwości poszczególnych materiałów. Dzięki temu mogą oni dobierać tkaniny do konkretnego kroju i zastosowania odzieży, a także prowadzić kursy szycia. Tworzone przez nas ubrania mają być nie tylko piękne, lecz także niezwykle wygodne. W wielu przypadkach muszą one bowiem przetrwać wielogodzinną zabawę, zapewniając pełen komfort.

Kunszt krawiectwa to artystyczne rzemiosło, które spotyka się ze Sztuką. Krawcy, którzy są jego mistrzami, tworzą spersonalizowane ubrania dopasowane nie tylko do sylwetki Klienta, ale i do jego osobowości wyrażonej w wyrafinowany sposób.

„Projektant mody musi być architektem designu, rzeźbiarzem formy, malarzem koloru, muzykiem harmonii i filozofem powściągliwości.”

– Cristobal Balenciaga –

Piękne ubrania w wielu odsłonach

Szycie na miarę – Bespoke

Jest to najbardziej pracochłonna, wyjątkowa i niepowtarzalna forma szycia najwyższej klasy. Bespoke skierowane jest do najbardziej wymagających Klientów. Metoda ta pozwala na całkowitą dowolność w projektowaniu każdego szczegółu ubioru. Podczas pierwszego spotkania poznajemy osobowość i preferencje Klienta. Wspólnie wybieramy spersonalizowaną stylizację, odpowiednią tkaninę oraz bardzo istotne dodatki. A wszystko to w towarzystwie doświadczonego krawca, który fachowym okiem wyeksponuje walory sylwetki i ukryje ewentualne mankamenty. Proces szycia w systemie Bespoke wymaga zaangażowania ze strony Klienta. Musi on uczestniczyć w przymiarkach, których ilość jest uzależniona od złożoności fasonu. W zamian za to, dostaje wyrób najwyższej jakości, który świadczy o Jego prestiżu i pozycji społecznej.

„Jeżeli kobieta jest źle ubrana, zauważa się jej sukienkę.

Jeżeli jest dobrze ubrana, zachwala się ją.”

– Coco Channel –

Piękne ubrania w wielu odsłonach

Proces szycia na miarę – Bespoke

Szycie na miarę – Bespoke – wymaga kilku wizyt/spotkań w naszej pracowni.

Na pierwszym spotkaniu poznajemy się, wybieramy dla Was odpowiednią stylizację, dobieramy tkaninę i przedstawiamy nasz plan działania. Dokonujemy kompleksowych pomiarów weryfikując proporcję sylwetki.

Jeżeli klient decyduje się na współpracę z nami, podpisujemy umowę, która zobowiązuje do wpłaty 50 % zadatku (wpłata na konto), w terminie do 3-ech dni.

Na drugim spotkaniu jest pierwsza przymiarka. Jest to bardzo ważne spotkanie szczególnie dla krawca. W tym momencie kreacja nie ma ostatecznego wyglądu a jedynie jej zarys. Jest to uproszczona forma ubrania, którą krawiec dopasowuje do sylwetki i sprawdza poprawność konstrukcji. Omawianie są również szczegóły dotyczące detali: głębokość dekoltu, długość rozcięcia, szerokość nogawki, umiejscowienie kieszeni. Jest to ostatni etap, w którym możemy dokonywać znaczących zmian: coś dodać lub coś ująć.

Ilość przymiarek zależna jest zawsze od stopnia skomplikowania projektu oraz jej złożoności. Może być jedna przymiarka lub dwie. W przypadku sukien ślubnych potrzebujemy 2-3 przymiarki.

Ostatnie spotkanie to odbiór gotowej, wymarzonej kreacji. Chętnie pomagamy w doborze dodatków: odpowiedniej bielizny, butów czy krawata.
Cały proces szycia na miarę odbywa się w naszej pracowni w czasie jak najbardziej dopasowanym do możliwości Klienta.

U podstaw naszej pracy leży ogromny szacunek dla indywidualności każdego z naszych Klientów.

„W modzie chodzi o ubieranie się w odniesieniu do tego co jest modne.

W stylu – o bycie sobą „

– Oscar de la Rente –