KURSY KONSTRUKCJI ODZIEŻY

Kursy konstrukcji odzieży to zajęcia dedykowane dla osób, które chcą wejść na mistrzowski poziom sztuki krawieckiej.

 

Konstrukcja odzieży to jeden z ważniejszych etapów produkcji odzieży, w którym realizujemy wizję projektanta, przekładając ją na papier w formie odręcznej siatki konstrukcyjnej z zastosowaniem modelowania płaskiego i przestrzennego lub wykorzystując specjalistyczne programy komputerowe typu CAD 3D. Konstruktor odzieży przygotowuje siatkę konstrukcyjną odzieży, analizuje miejsca szwów, cięć, sprawia, że rysunki sukienki otrzymane od projektanta mogą stać się faktycznym produktem końcowym. Jest to zadanie wymagające wyobraźni przestrzennej oraz precyzji. Pracę konstruktora odzieży weryfikują efekty próbnego szycia. Dzięki temu można sprawdzić, czy wszystko zostało przez niego poprawnie wymierzone i dobrane.

 

Podczas kursów odzieży oferowanych przez pracownię Strefa Sztuki Krawieckiej pomożemy zgłębić techniki konstrukcji odzieży, przekażemy szereg niezbędnych umiejętności i nakierunkujemy na odpowiedni kierunek rozwoju. Sprawimy, że kursanci pokochają krawiectwo tak samo, jak my!

Strefa Sztuki Krawieckiej posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych z ramienia Urzędu Pracy pod numerem ewidencyjnym: 2.30/00323/2020. Możliwe jest realizowanie szkoleń z dotacji urzędów.

 

Dlaczego warto uczyć się konstrukcji odzieży?

 

Nauka konstrukcji odzieży otwiera przed kursantami wiele drzwi. Wielu naszych kursantów odnalazło w krawiectwie prawdziwą pasję. Spełniają się w znanych domach mody czy prowadzą własną pracownię krawiecką. Szyją suknie wieczorowe, współpracują z projektantami, tworzą własne szablony i projekty czy wypuszczają całe kolekcje.

 

Bez względu na stopień Twojego zaawansowania nauczymy Cię samodzielnie tworzyć odręczne szablony, według których skroisz, a następnie uszyjesz własną kolekcję lub rozszerzysz swoje horyzonty jako konstruktor odzieży w biznesie modowym.

 

Zajęcia z zakresu konstrukcji odzieży

Zajęcia z zakresu konstrukcji odzieży prowadzi dyplomowany konstruktor odzieży, technolog i wykładowca. Jego największym osiągnięciem jest praca dla firm światowej sławy takich jak: Burberry Group PLC w Londynie, Triumph International w Niemczech. Wyróżnieniem jest współpraca z greckim projektantem sukni ślubnych i wieczorowych – Demetrios James Elias.

Prowadzimy:

  • weekendowe kursy konstrukcji odzieży,
  • kursy konstrukcji odzieży w trybie tygodniowym.

 

Oferta kursów konstrukcji odzieży obejmuje dwa systemy szkoleń.

System 1 – kursy konstrukcji obejmujące teorię, wykreślanie konstrukcji oraz modelowanie form.

System 2 – kursy konstrukcji obejmujące teorię, wykreślanie konstrukcji, modelowanie form oraz odszywanie prototypów sprawdzających poprawność konstrukcji.

 

Godzina zajęć to 1 godzina lekcyjna, czyli 45 minut.

Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty dwóch systemów szkoleń oraz kursu konstrukcji szycia bielizny. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą. Zapraszamy do kontaktu oraz zapisów!