KURSY KONSTRUKCJI ODZIEŻY

Kursy konstrukcji odzieży to zajęcia dedykowane dla osób, które chcą wejść na mistrzowski poziom sztuki krawieckiej.

Konstrukcja odzieży to jeden z ważniejszych etapów produkcji odzieży, w którym realizujemy wizję projektanta, przekładając ją na papier w formie odręcznej siatki konstrukcyjnej z zastosowaniem modelowania płaskiego i przestrzennego lub wykorzystując specjalistyczne programy komputerowe typu CAD 3D. Konstruktor odzieży przygotowuje siatkę konstrukcyjną odzieży, analizuje miejsca szwów, cięć, sprawia, że rysunki sukienki otrzymane od projektanta mogą stać się faktycznym produktem końcowym. Jest to zadanie wymagające wyobraźni przestrzennej oraz precyzji. Pracę konstruktora odzieży weryfikują efekty próbnego szycia. Dzięki temu można sprawdzić, czy wszystko zostało przez niego poprawnie wymierzone i dobrane.

Podczas kursów odzieży oferowanych przez pracownię Strefa Sztuki Krawieckiej pomożemy zgłębić techniki konstrukcji odzieży, przekażemy szereg niezbędnych umiejętności i nakierunkujemy na odpowiedni kierunek rozwoju. Sprawimy, że kursanci pokochają krawiectwo tak samo, jak my!

Strefa Sztuki Krawieckiej posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych z ramienia Urzędu Pracy pod numerem ewidencyjnym: 2.30/00323/2020. Możliwe jest realizowanie szkoleń z dotacji urzędów.

Dlaczego warto uczyć się konstrukcji odzieży?

Nauka konstrukcji odzieży otwiera przed kursantami wiele drzwi. Wielu naszych kursantów odnalazło w krawiectwie prawdziwą pasję. Spełniają się w znanych domach mody czy prowadzą własną pracownię krawiecką. Szyją suknie wieczorowe, współpracują z projektantami, tworzą własne szablony i projekty czy wypuszczają całe kolekcje.

Bez względu na stopień Twojego zaawansowania nauczymy Cię samodzielnie tworzyć odręczne szablony, według których skroisz, a następnie uszyjesz własną kolekcję lub rozszerzysz swoje horyzonty jako konstruktor odzieży w biznesie modowym.

Zajęcia z zakresu konstrukcji odzieży

Zajęcia z zakresu konstrukcji odzieży prowadzi dyplomowany konstruktor odzieży, technolog i wykładowca. Jego największym osiągnięciem jest praca dla firm światowej sławy takich jak: Burberry Group PLC w Londynie, Triumph International w Niemczech. Wyróżnieniem jest współpraca z greckim projektantem sukni ślubnych i wieczorowych – Demetrios James Elias.

Prowadzimy:

  • weekendowe kursy konstrukcji odzieży,
  • kursy konstrukcji odzieży w trybie tygodniowym.

Oferta kursów konstrukcji odzieży obejmuje dwa systemy szkoleń.

System 1 – kursy konstrukcji obejmujące teorię, wykreślanie konstrukcji oraz modelowanie form.

System 2 – kursy konstrukcji obejmujące teorię, wykreślanie konstrukcji, modelowanie form oraz odszywanie prototypów sprawdzających poprawność konstrukcji.

Godzina zajęć to 1 godzina lekcyjna, czyli 45 minut.

Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty dwóch systemów szkoleń oraz kursu konstrukcji szycia bielizny. W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą. Zapraszamy do kontaktu oraz zapisów!

Dla kogo kurs konstrukcji odzieży?

Nasz kurs konstrukcji odzieży to doskonałe rozwiązanie dla osób, które kochają szyć, ale chcą udoskonalić swoje umiejętności. Wielu miłośników tworzenia odzieży nie zdaje sobie sprawy, że popełnia błędy. Podczas kursów specjaliści mogą zauważyć takie problemy, a także pokazać uczestnikowi, jak je wyeliminować. Dzięki temu tworzona odzież może cechować się znacznie wyższą jakością, zapewniając wygodę noszenia. Prawidłowa metoda korzystania z maszyny do szycia wpływa również na wydajność pracy.

Kurs konstrukcji odzieży prowadzony przez Strefę Sztuki Krawieckiej jest doskonałym wyborem również dla osób, które nie mają czasu na kształcenie w tygodniu. Organizujemy bowiem weekendowe szkolenia stanowiące alternatywę dla nauki w dni robocze. Dzięki temu można doskonalić swoje umiejętności w wolnym czasie – dla wielu osób jest to inwestycja w siebie, pozwalająca na rozpoczęcie swojej przygody z modą.

Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych kursów szycia oraz zaproponujemy wariant szkolenia odpowiedni do już zdobytych umiejętności. Oferujemy bowiem spotkania składające się z części teoretycznej oraz praktycznej dla początkujących i zaawansowanych. Konstrukcja odzieży jest bowiem wstępem do tworzenia kolejnych projektów, w taki sposób, by układały się one na ciele w odpowiedni sposób, a jednocześnie zapewniały wygodę.